Rębaki o różnych napędach

Ograniczona ilość zasobów drewna wymusza racjonalne i oszczędne nimi gospodarowanie. Na szczęście większość podmiotów gospodarczych oraz zwykłych ludzi ma tego świadomość. Drugim czynnikiem zmuszającym firmy do jak najlepszego zagospodarowania drewna wynika z wysokich cen tego materiału. Do przerabiania drewna służy m.in. rębak wytwarzający zrębki drzewne z odpadów, które są następnie zagospodarowywane przez inne branże.

Profesjonalne rozdrabniacze do drewna

rębak do gałęziRynek obfituje w najróżniejsze modele rębaków dostosowane do indywidualnych potrzeb odbiorców. Zauważalna jest dywersyfikacja pod względem zastosowanych napędów, parametrów roboczych, mechanizmów tnących, wyposażenia i innych. Klient w zależności od wymagań może zakupić rębak do gałęzi z napędem elektrycznym, spalinowym lub poprzez WOM – wał odbioru mocy z ciągnika. Wszystko zależy od aktywności jaką zamierza prowadzić potencjalny nabywca urządzenia. Nowoczesne rębaki do gałęzi są oferowane w skali mikro również użytkownikom domowym posiadającym ogrody przydomowe lub działkowe. Za ich pomocą mogą przetwarzać gałęzie po cięciach pielęgnacyjnych na kompost. Niektóre modele rozdrabniają również liście i trawę. Profesjonalni odbiorcy mogą liczyć na sprzęt najwyższej jakości zapewniający oczekiwaną wydajność, łatwość obsługi i bezpieczeństwo pracy. Na bogatym w różne odmiany rębaków rynku funkcjonują urządzenia o różnych mechanizmach tnących. Według tego kryterium wyróżniamy rębaki tarczowe i bębnowe, ze względu na miejsce montażu noży tnących.

Wszystkie niezbędne informacje na temat rębaków znajdziemy na stronach internetowych producentów. Bardzo cieszy fakt, że w Polsce działa prężna grupa producentów oferujących znakomity sprzęt o bogatym wyposażeniu podstawowym i opcjonalnym. Bardzo atrakcyjna jest również oferta cenowa, znacznie lepsza niż w przypadku producentów zagranicznych.