Regeneracja silnika, czyli szczelność i szlifowany blok

Każdy właściciel samochodu jest przygotowany, lub przynajmniej powinien być, na wydatki z nim związane. Eksploatacja samochodu wiąże się nie tylko z tankowaniem auta, ale także często z jego regeneracją lub nawet naprawą. Dlatego lepiej zapobiegać niż leczyć oraz regenerować zamiast wymieniać zepsute na nowe.

Ile kosztuje szlifowanie bloku?

szlif bloku Kujawsko pomorskieJedną z bardziej kłopotliwych usterek w aucie jest uszkodzona uszczelka pod głowicą. Głowica to element występujący w każdym spalinowym pojeździe, dlatego nie ma możliwości wyeliminowania ryzyka z nią związanego. Gdy auto zaczyna dymić, pierwsze co powinno przyjść nam do głowy to właśnie uszczelka. Jeśli uszczelka przy bloku po prostu się zużyła, blok można dać na sprawdzenie szczelności, następnie na szlif i zakończyć sprawę na regeneracji. Będzie to najtańsza możliwa opcja przy tym uszkodzeniu. W Kujawsko-pomorskim jest sporo miejsc, gdzie możemy sprawdzić głowicę i szlifować blok. Będą się różniły od siebie ceną. Dlatego warto, jeśli oczywiście mamy taką możliwość, przeszukać ogłoszenia i oferty typu szlif bloku Kujawsko pomorskie i porównać ceny. Oczywiście, nie chodzi tutaj o wybranie najtańszego i niesprawdzonego warsztatu czy stacji. Wybierać powinniśmy tylko między ofertami sprawdzonych firm. Różnice w cenach szlifowania bloków nie powinny być duże. Orientacyjna cena szlifowania w Volkswagenie Golfie to niecałe dwieście złotych. Jednak, jeśli dojdzie do tego jeszcze szlif wału to suma się powiększy.

Porównanie trzeba jednak robić z głową. Jeśli widzimy tanią ofertę, ale firmy nie znamy, nie ryzykujmy. Silnik to serce samochodu, i nie warto ryzykować na tak jego ważnej i właściwie podstawowej części. Pamiętajmy, że ceny w większych miastach mogą być wyższe. Jest to normalna sytuacja, więc na siłę nie szukajmy najtańszej usługi.