Rejestracja firmy za granicą

Polska jest krajem, gdzie podatki są stosunkowo wysokie. Pomimo możliwości uzyskania rozmaitych ulg, coraz więcej firm decyduje się na rejestrację za granicą, która pozwala zwiększyć faktyczny zysk, przez minimalizację kwot odprowadzanych do urzędów skarbowych

Kraje z minimalnymi podatkami

spółki na cyprzeIstnieje wiele krajów, które przez swoją politykę, starają się zapewnić idealne warunki do powstawania i rozwoju biznesu. Rządy takich państw, mają pełną świadomość, że dzięki temu na ich obszarze zarejestrowane zostanie wiele firm zagranicznych (z miejsc, gdzie podatki są zdecydowanie wyższe) a co za tym idzie, to do ich budżetu będą odprowadzone zyski, które teoretycznie powinny zasilić finanse innego państwa. Sytuacja ta generuje o wiele większe zyski, niż podwyższanie opodatkowania. Bardzo popularne stało się rejestrowanie spółki na Cyprze. Wyspa ta, choć niewielka uważana jest za jeden z rajów podatkowych. Formalności nie są zbyt duże, co umożliwia łatwe i szybkie zarejestrowanie firmy na terenie tego kraju. Ulgi podatkowe, przewidywane przez prawo finansowe Cypru, pozwalają na maksymalne obniżenie kosztów, związanych z płaceniem podatków, co powoduje, że prowadzenie określonych firm staje się zdecydowanie bardziej rentowne. Firma nie musi działać na terenie tego państwa, powinna jednak mieć tam zarejestrowaną siedzibę. W wielu przypadkach nie jest to problem, a koszty zainscenizowania siedziby na wspomnianej wyspie są zdecydowanie niższe niż zyski czerpane z tytułu płacenia niższych podatków. 

Raje podatkowe stają się coraz bardziej popularne. Cypr jest zaliczany do nich, jako miejsce gdzie nie tylko podatki nie są zbyt wysokie, ale również urzędy nie piętrzą zbyt wielu formalności. Jest to układ korzystny dla wielu stron – przedsiębiorstwa odprowadzają mniejsze kwoty, a rząd Cypru czepie zyski z większej ilości firm.

Published
Categorized as Prawo