Rekuperator – efektywne oczyszczanie powietrza

Żyjemy w czasach w których świadomość oczyszczania powietrza wśród społeczeństwa jest coraz większa i staramy się żyć i pracować w jak najbardziej zdrowych warunkach. Dzięki wielu innowacyjnym rozwiązaniom możemy oczyszczać powietrze wprowadzane do naszego domu dzięki nowoczesnej technice wentylacji.

Rekuperator oczyszcza i ogrzewa powietrze

RekuperatoryDotychczas powszechnie stosowany system wentylacji grawitacyjnej, która zasysała powietrze przez wybudowane w budynkach specjalne kominy. Metoda ta jednak posiada wiele wad jedną z nich jest brak eliminacji wilgoci z pomieszczeń. Rekuperatory natomiast są wentylacją mechaniczną i działają dzięki ciągłemu ruchowi powietrza wytwarzanego przez wirniki maszyny. Dzięki zastosowaniu tego typu metody możliwe jest pełne kontrolowanie wytwarzanego powietrza oraz powietrza usuwanego z pomieszczenia. Proces ten umożliwia również odzyskiwanie ciepła z powietrza usuwanego z pomieszczenia oraz automatycznie ogrzewa nowe czyste powietrze. Rekuperator zasysa powietrze w dwóch kierunkach. Zassane powietrza nie łączą się ze sobą ponieważ płyną w dwóch różnych kierunkach. Wymiana ciepła następuje w specjalnej komorze zwanej zamiennikiem ciepła. Nowe czyste powietrze zostaje wprowadzone do domu, natomiast stare i zanieczyszczone z niego usuwane. Powietrze takie jest oczyszczane ze wszelkiego rodzaju pyłków, alergenów i substancji występujących choćby w smogu. To sprawia, że rekuperatory posiadają ogromna przewagę nad standardowymi wentylacjami grawitacyjnymi.

Budując dom do wyboru mamy dwa rozwiązania instalacja tradycyjna lub system rekuperacyjny. Dla naszego komfortu zdrowotnego warto przemyśleć zastosowanie drugiem metody systemu wentylacji pomieszczeń. Pomijając kwestię kosztów, które się zwrócą o wyborze tego innowacyjnego systemu powinny przesądzić korzyści płynące z oddychania czystym powietrzem.