Rodzaje drewnianych podłóg

Podłogi są bardzo ważnym elementem każdego pomieszczenia, który jest najczęściej używany. W związku z tym muszą być dokładnie wykonane. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele materiałów, które można użyć. Jednak nadal najpopularniejsze jest drewno. Głównie dlatego, że ma wiele zalet.

Trwała i estetyczna podłoga

podłogi drewniane katowiceKiedy decydujemy się na użycie drewna zazwyczaj umieszcza się je w salonach i sypialniach. Są to miejsca, w których przebywa się najczęściej. Co więcej, wiele osób chce by były urządzone ładnie, przytulnie i przede wszystkim praktycznie. Oczywiście wyróżnia się kilka rodzajów drewna, z którego można zrobić podłogę. Jednak należy się na samym początku zastanowić nad tym jak ma wyglądać. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest parkiet, który układa się z tzw. deszczułek. Ich potoczna nazwa to klepki. Były popularne również w dwudziestym wieku. W związku z tym nadal można je spotkać w starych kamienicach, szczególnie w okolicach starówki dużych miast. Elementy te nie są duże i można układać je w różne wzory. Najpopularniejsza jest oczywiście jodełka, zaraz potem cegiełka i kwadrat. Tego typu materiał można montować na podłożu mineralnym lub na deskach. Wiele osób decyduje się również na tzw. mozaikę. Wykonuje się ją również z deszczułek, czyli paluszków, które z kolei nakleja się na papier lub siatkę. Nic nie stoi na przeszkodzie, by urozmaicić je kolorami, czy też wybrać kilka gatunków drewna. Oczywiście wszędzie wykonywane są podłogi drewniane Katowice, Kraków, czy Warszawa to miasta, w których z pewnością znajdują się firmy oferujące takie usługi. Montaż dobrze wykonywać z pomocą osoby doświadczonej lub po prostu zlecić go fachowcom. Na samym końcu warto wymienić również klasyczne deski podłogowe, które sprawdzą się w każdym domu i mieszkaniu.

Drewniane podłogi pozwolą nadać wnętrzom odpowiedni klimat. Co więcej, bardzo ładnie się prezentują. Trzeba tylko odpowiednio o nie dbać. Nie jest to trudne, ponieważ w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych bez problemu kupi się konkretne detergenty, które zadbają o materiał.