Sauna fińska – kompleksowa budowa

 

Korzyści płynące z uczęszczania na sesje do saun fińskich są już słynne na całym świecie. Pierwsi zaczęli je promować Finowie. Według statystyk obecnie w Finlandii sauny znajdują się niemal w każdym domu lub w jego pobliżu jako budynki wolnostojące. Sauny niosą ze sobą ogromną ilość korzyści dla naszego zdrowia oraz poprawiają wydolność naszego organizmu. 

Samodzielna budowa sauny

budowa sauny fińskiejDo niedawna żeby pójść na sesję do sauny fińskiej to trzeba było wykupić karnet. Na chwilę obecną każdy z nas może pozwolić sobie na wybudowanie takiej sauny i co najlepsze koszt jej stworzenia nie jest tak duży jak może się nam wydawać. Generalnie sauna fińska należy do gatunku saun suchych. W związku z tym nie kojarzmy jej z dużą ilością pary bowiem jest to cecha związana z zupełnie innym rodzajem saun. W saunie fińskiej temperatura powietrza wynosi około 80 stopni Celsjusza a w niektórych przypadkach dochodzi ona nawet do 100 stopni. Budowa sauny fińskiej to nie jest proces bardzo skomplikowany. Materiał jaki będzie nam potrzebny to specjalne wysuszone drewno. Zdecydowana większość saun budowana jest właśnie z drewna ale zdarzają się również sauny wewnątrz murowanych budynków. Najlepszą dla nas informacją jest to, że do budowy takiej sauny nie potrzebujemy specjalnych zezwoleń. Musimy się jednak trzymać pewnych reguł związanych z budową. Otóż sauna nie może być obiektem o dużej powierzchni. Dodatkowo nie może być budynkiem posiadającym piętro.

Ogólnie rzecz biorąc żeby wybudować profesjonalną saunę fińską nie musimy nawet wzywać specjalistów. Konstrukcje tego typu nie należą do zbyt skomplikowanych i jeśli posiadamy umiejętność posługiwania się pilarką, wiertarką i młotkiem to jesteśmy w stanie wykonać taki obiekt samodzielnie. Pierwszym krokiem powinno być obejrzenie projektów dostępnych w sieci.