Sensor i czujnik airbag – naprawa skuteczna

 

Nowoczesne auta mają bardzo skomplikowany i rozbudowany system monitorowania bezpieczeństwa. Jednym z elementów tego systemu, są sensory poduszki powietrznej i pasów bezpieczeństwa. Rejestrują bardzo wiele zdarzeń, nie tylko ewidentnych stłuczek, ale też momenty napięcia pasów, podczas gwałtownego hamowania. Jak wiadomo, w skomplikowanych, zaawansowanych systemach zdążają się awarie, które wymagają naprawy.

Sprawne działanie sensorów airbagu

sensor airbag naprawaIstnieje wiele sytuacji, które mogą doprowadzić do awarii sensorów poduszki powietrznej. Podstawowym i najczęstszym zdarzeniem, jakie wymusza na właścicielach pojazdów, naprawę sensorów airbagu, są kolizje i stłuczki. Dotyczy to zarówno samochodów nowych, na gwarancji, po okresie gwarancji, oraz aut powypadkowych, kupionych po stłuczce lub zagranicy. W każdym przypadku sensor airbag naprawa jest konieczna, wręcz nieodzowna. Auto musi działać sprawnie a dla naszego bezpieczeństwa, potrzebna także gwarancja od osoby, wykonującej naprawę. To musi być sprawdzony mechanik, znający różne, zaawansowane systemy elektromechaniki. Nowe modele mają indywidualne rozwiązania i trudno za nimi nadążyć. W starszych autach łatwiej naprawić sensor, gdyż jest mniej zaawansowany i nie wymaga tak specjalistycznych technologii. Naprawa sensora to poważna sprawa i nie należy jej bagatelizować, lecz trzeba oddać samochód w dobre, sprawdzone ręce z doświadczeniem w systemach bezpieczeństwa.

Sprawne działanie auta, uzależnione jest od poprawnie działających systemów zabezpieczeń. Otwieranie poduszki powietrznej musi działać bez zarzutu. Dlatego naprawą sensorów airbagu, zajmuje się wykwalifikowany fachowiec z wieloletnim doświadczeniem, który może nam dodatkowo udzielić pewnej gwarancji na przeprowadzoną naprawę.