Siatki ekranujące: środek ochronny przed polem elektromagnetycznym

Każde posiadane przez nas urządzenie elektroniczne emituje promieniowanie, niezależnie od tego, czy jest to strefa magnetyczna, elektryczna czy radiowa. Razem te rodzaje promieniowania nazywane są promieniowaniem elektromagnetycznym.Różne badania wykazały, że promieniowanie elektromagnetyczne może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie i mogą one prowadzić do różnych schorzeń od raka do bezpłodności.

Siatki ekranujące chronią przed polem elektromagnetycznym

siatka ekranującaChociaż przeprowadzono wiele badań dotyczących wpływu promieniowania elektromagnetycznego, zawsze należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Czynniki takie jak wiek, bliskość urządzenia i częstotliwość używania mogą mieć wpływ na badania, a sceptycy nadal uważają, że potrzeba więcej informacji, zanim zostanie rozstrzygnięty związek między promieniowaniem elektromagnetycznym a jego wpływem na zdrowie. To powiedziawszy, nie ma żadnej szkody w ochronie siebie przed promieniowaniem elektromagnetycznym, gdy tylko jest to możliwe. Można ograniczyć ekspozycję, zachowując odległość od urządzeń elektronicznych lub ograniczając korzystanie. Nie zawsze są to jednak możliwe. Jednym z najlepszych sposobów ograniczenia narażenia na niepożądane promieniowanie jest użycie urządzenia zabezpieczającego, takiego jak siatka ekranująca przed oddziaływaniem pól elektromagnetycznych. Urządzenia ochronne EMF występują w wielu różnych postaciach, ale ich główny cel jest zawsze taki sam: ograniczenie ilości promieniowania elektromagnetycznego, które może przez nie przenikać.

Zwykle dzieje się tak dzięki zastosowaniu pewnych materiałów, które skutecznie zmniejszają promieniowanie. Materiały te obejmują stal, aluminium i inne metale. Możesz także kupić farby ochronne, które blokują większość promieniowania elektromagnetycznego. Na rynku dostępnych jest wiele innych produktów, takich jak wisiorki, biżuteria i kamienie, które zdaniem niektórych blokują promieniowanie elektromagnetyczne.