Smak naturalnych przypraw

 

Gotowanie to dla wielu z nas prawdziwa przyjemność. Smaki i aromaty przypominają nam miłe chwile. Aby wydobyć z przygotowywanych dań prawdziwie głębokie smaki konieczne jest stosowanie różnego rodzaju przypraw. To właśnie one nadają charakter naszym daniom i urozmaicają te wydawać by się mogło zwykłe potrawy.

Aromaty naturalnych przypraw

naturalne przyprawyWybór przypraw na rynku jest bardzo duży. Kupimy je w każdym, nawet najmniejszym osiedlowym sklepiku.  Decydując się na zakup tych konkretnych nie zwracamy często uwagi na ich składy. Bierzemy za pewnik, że w ich składzie znajdziemy aromatyczny proszek bez żadnych dodatków do żywności. Warto jednak bliżej przyjrzeć się napisom z tyłu ich opakowań i zwrócić uwagę czy nie zawierają szkodliwych dla nas chemicznych dodatków do żywności. Do tych najpopularniejszych należy glutaminian sodu czy sztuczne aromaty i barwniki. Unikajmy również dodatku soli i cukru. Najlepiej wybierać te naturalne. Takie naturalne przyprawy możemy kupić przede wszystkim w sklepach z żywnością naturalną i ekologiczną, chociaż w większych supermarketach są również dostępne. Warto zwracać uwagę, czy posiadają certyfikat ekologiczności nadawany przez Unię Europejską. Taki znaczek zielonego listka jest gwarantem, że produkt jest w 100% naturalny, ekologiczny a do uprawy rośliny nie zostały użyte pestycydy i środki ochrony roślin. Pamiętajmy, aby wybierać te przyprawy które oprócz wspaniałego aromatu i smaku dostarczą nam cennych wartości odżywczych.

Przyprawy są nieodzownym elementem każdej kuchni. To one nadają smak i niepowtarzalny aromat naszym potrawom. Warto więc zadbać o to, aby wybierać przyprawy jak najbardziej naturalne w składzie bez zbędnych dodatków do żywności. Dobrym pomysłem będzie wybór tych ekologicznych oznaczonych znakiem zielonego listka.