Spływ kajakowy w weekend

Lato jest czasem wypoczynku i korzystania z tego, co przynosi nam natura. Coraz więcej osób przekonuje się do spędzania wolnego czasu w sposób aktywny. Szczególnie weekendami, kiedy to na jeden lub dwa dni można się wybrać całą rodzinę na przykład na wycieczkę rowerową lub na kajaki. Z tej drugiej opcji korzysta coraz więcej osób. 

Spływy stają się coraz popularniejsze

spływ słupiąLato nie musi wcale oznaczać dwóch tygodni spędzonych gdzieś na plaży i tyle. W końcu do czasu wolnego, który możemy aktywnie wykorzystać, dochodzą jeszcze weekendy. Wtedy możemy wybrać się gdzieś z całą rodziną. Bez względu na to, czy mieszkamy w dużym czy małym mieście, w okolicach każdego z nich są jakieś malownicze miejsca. Polska jest w nie niezwykle bogata. I tak, przykładowo, jeżeli mieszkamy w Poznaniu lub okolicach, możemy wybrać się na spływ słupią, która jest bardzo malowniczą rzeką. Kajakami może pływać praktycznie każdy. Łódki są w pełni bezpieczne i mali wywrotne. Każdy dostaje też  pakiecie kamizelkę ratunkową. Większość rzek, na których odbywają się spływy, jest natomiast na tyle płytka, że po wejściu do wody zawsze będziemy mieli grunt. Spływy kajakowe są coraz bardziej lubiane chociażby ze względu na to, że pozwalają się w pełni wyciszyć i oderwać od codziennych spraw. Przy okazji mamy okazję oglądać niezapomniane widoki. Dzięki aktywnemu spędzaniu czasu będziemy się też po prostu lepiej czuli psychicznie i fizycznie, mimo zmęczenia, również.

Spływy kajakowe z roku na rok stają się coraz popularniejszym sposobem na aktywne spędzenie wolnego czasu w gronie rodziny lub przyjaciół. Jeżeli chcemy na przykład wybrać się na spływ w okolicach Poznania, to jedną z idealnych do tego rzek jest Słupią. Szczególnie weekednami przyjeżdża tu latem dużo rodzin z dziećmi lub bez.