Spółki na sprzedaż

Dla wielu osób jedynym sposobem na samozatrudnienie jest założenie własnej działalności gospodarczej. Zanim jednak przyjdzie do podpisywania odpowiednich dokumentów, musimy wymyślić dobry pomysł, zastanowić się, jak chcemy wdrożyć go w życie i liczyć na łut szczęścia. Niemałą liczbę młodych ludzi to nieco odstrasza. Jest jednak jeszcze inny sposób, dzięki któremu można stać się współwłaścicielem spółki – można ją kupić.

Czy warto odkupić spółkę?

gotowe spółki na sprzedażNa rynku istnieje dzisiaj wiele kancelarii zajmujących się skupowanie i sprzedawaniem istniejących już firm. Zatem wystarczy mieć po prostu odpowiedni zapas finansowy i już możemy cieszyć się własną działalnością. Dla kogo w ogóle jest taka opcja? Przede wszystkim dla osób, które nie mają stuprocentowo wykrystalizowanego pomysłu na własny biznes. Dzięki przejęciu schedy po kimś, kto spółkę założył, możemy kontynuować jej działalność z nieco bardziej odświeżonym podejściem. Taka praktyka z pewnością zaowocuje skutecznymi działaniami biznesowymi, które szybko przełożą się na generowanie atrakcyjnych przychodów. Drugą sytuacją, w której możemy zainteresować się opcją, typu gotowe spółki na sprzedaż jest niechęć do prowadzenia działań marketingowych mających na celu wypromowanie nowo powstałej marki. Kupujemy działające przedsiębiorstwo o zdefiniowanej grupie odbiorców i wraz z nim, nabywamy także sieć kontaktów, z którymi możemy prowadzić interesy. Taka perspektywa dla wielu osób wydaje się zdecydowanie bardziej atrakcyjna niż mozolne budowanie własnej pozycji i odróżnianie się od konkurencji.

Czy takie działania są jednak legalne? Otóż tak. Żadne przepisy prawne nie ograniczają nas w tym wymiarze, zatem decydując się na zakup przedsiębiorstwa, nie łamiemy prawa. Wszystko jest całkowicie w zgodzie z przepisami, a pełna transparentność takich kancelarii tylko utwierdzi nas w takim przekonaniu.