Sposoby na łagodzenie objawów menopauzy

 

Każda dojrzała kobieta po ok 55 roku życia boryka się z objawami menopauzy. Jest to okres niewątpliwie bardzo stresujący dla każdej kobiety. Na pewno wszystkie panie chcą go przejść w miarę szybko i łagodnie. Najlepiej nie zauważalnie dla innych otaczających je osób. Okres menopauzy jest jednym z najbardziej uciążliwych okresów w życiu każdej kobiety.

Leczenie i postępowanie w okresie menopauzy

leczenie menopauzyDo najczęstszych objawów jakie towarzyszą menopauzie należą uderzenia gorąca, nadmierna potliwość oraz wahania nastroju. Większość kobiet podczas przekwitania dostaje ściśle określoną terapie hormonalną przez lekarza ginekologa. To oczywiście dzieje się po przeprowadzeniu dokładnych badań w tym badań z krwi. Leczenie menopauzy zostaje podjęte szczególnie kiedy klimakterium towarzyszy ból rąk, pleców, sztywność stawów, kołatanie serca, obniżenie libido, nietrzymanie moczu, zaburzenia snu oraz suchość skóry. Często następuje także zatrzymanie wody w organizmie przez co rośnie waga a z nią nasze złe samopoczucie. W celu niwelowania objawów menopauzy kobieta powinna stosować zdrową dietę, uprawiać jakąkolwiek aktywność fizyczną, ograniczać stres oraz wysypiać się. Jeśli nasze libido spadło możemy sięgnąć po leki nawilżające pochwę. Dodatkowo zaleca się stosowanie różnych leków lub suplementów diety łagodzących etap uciążliwej menopauzy.

W okresie klimakterium występują niewątpliwie nieprzyjemne objawy. Każdy produkt szczególnie na bazie roślinnej, który łagodzi objawy menopauzy jest polecany kobietom dojrzałym. Wszystkie ziołowe suplementy również są często kupowane. Jednak w przypadku silnych objawów niezastąpiona będzie terapia hormonalna. Ustalona przez lekarza pozwoli uniknąć możliwych działań niepożądanych z jednocześnie najlepszymi korzyściami dla pacjentki.