Sprawdzone skarpety kompresyjne

Wiele osób jako aktywność fizyczną wybiera bieganie. Nic dziwnego do uprawiania tego sportu nie jest potrzebny specjalistyczny sprzęt ani miejsce. Biegać można wszędzie. Za to firmy odzieżowe prześcigają się w produkowaniu coraz to nowszych spodenek, koszulek, butów specjalnie dedykowanych do biegania.

Działanie skarpet kompresyjnych

skarpety kompresyjne damskieModnym ostatnio terminem stała się kompresja. Na rynku są już dostępne skarpety kompresyjne. Skarpety te poprawiają krążenie żylne, a co za tym idzie, polepszają pracę serca. Ich kolejną zaletą jest oddziaływanie na metabolizm mięśni. W związku z faktem, że są to skarpety uciskowe, ucisk poprawia transport substancji odżywczych do mięśni i zwiększa ich wydajność. Wszystkie te zalety potwierdzają badania przeprowadzone na biegaczach. Wynika z nich, że osoby, które używają skarpet kompresyjnych mniejsze uszkodzenia mięśni po biegu i szybciej regenerują się po wysiłku. Dodatkowo skarpety zmniejszają tętno podczas wysiłku i zwiększają moc mięśni. Dzięki temu jesteśmy w stanie pokonywać w nich dłuższe dystanse. Kupując je warto zwrócić uwagę na stopień kompresji. Powinny też być dobrze dopasowane do naszych łydek. Nie powinniśmy mylić ich z \e zwykłymi podkolanówkami, które po prostu uciskają a nie zapewniają kompresję. Prawdziwa skarpeta kompresyjna potrafi kosztować od 170 do 200 zł. Oczywiście mamy skarpety kompresyjne damskie i męskie i na to również należy zwrócić uwagę przy zakupie.

W obecnej chwili dostępne są już nie tylko skarpety kompresyjne ale również spodenki, opaski, koszulki, nawet całe kombinezony. Producentem większości z nich są firmy medyczne. Skarpetki potrafi mieć ciekawy dizajn. Są trwałe a zarazem przyjemne w użytkowaniu, a co najważniejsze ich działanie jest potwierdzone naukowo.