Szkolenia okresowe BHP w sklepie

Jestem od kilku lat zatrudniona w sklepie. Ostatnio konieczne było powtórzenie badań z bezpieczeństwa i higieny pracy. Nie jest to szczególnie uciążliwe, ale jednak nikt chyba nie przepada za tym, żeby zdawać egzamin z BHP i słuchać znowu informacji na ten temat.

Szkolenie BHP – zachowanie po wypadku

szkolenia okresowe bhpJa w pracy nie mam dużo zagrożeń. Nie oceniam warunków pracy jako szczególnie szkodliwych. W zasadzie niebezpieczeństw jest na pewno mało. Cieszę się więc, że szkolenia okresowe bhp nie są przeprowadzane często. Mogę się jakoś tam zmusić do przyswojenia koniecznego materiału. Wiem, że jest to robione ogólnie dla mojego bezpieczeństwa. Szkolenia robione są u nas naprawdę przez fachowców, więc chociaż o tyle jest dobrze, że nie trzeba słuchać smęcenia jakiejś starszej pani, tylko przychodzi człowiek z werwą i wyjaśnia różne zawiłości. Wszystkie ostatnio byłyśmy szkolone i nawet szybko to poszło. Zadałyśmy parę pytań, bo interesowało nas, jak to jest z wypadkami w pracy. Wiadomo, że pracodawca nam nie mówi, do czego mamy prawo, kiedy na przykład złamiemy rękę w pracy albo w drodze do czy z pracy. W zasadzie mógłby o tym informować, ponieważ odszkodowanie i tak przecież nie on wypłaca. Przeważnie jednak pracodawcy wolą nie poruszać takich kwestii i to my sami powinniśmy się w nich orientować. Dobrze, jeśli o tym szczegółowo opowie specjalista od BHP, to wtedy już nie trzeba szukać informacji na własną rękę. Każdy powinien znać swoje obowiązki pod kątem bezpieczeństwa i higieny pracy, ale także możliwości, jakie dają przepisy, gdy stanie się coś poważnego.

Wiadomo, że nikt specjalnie nie łamie sobie ręki czy nogi w pracy, ale jak to mówią, przypadki chodzą po ludziach i lepiej jest wykorzystać możliwość otrzymania jakiegoś tam zadośćuczynienia w razie, gdyby coś się już stało.