Tapety ścienne jako pomysł na biznes

Mój mąż zawsze marzył by prowadzić własną firmę. Gdy po kilku latach pracy mieliśmy odłożone fundusze na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Zmiana systemu i możliwość prowadzenia działalności gospodarczej  każdego obywatela przyspieszyła decyzję o rozpoczęcia działalności gospodarczej.  

Mąż sprzedaje tapety ścienne

tapety ścienne do pokojuMąż na  początku uznał, że najbezpieczniej będzie uruchomić sklep spożywczy. Po roku czasu doszedł do wniosku, że nakład pracy w stosunku do zysku w tej branży jest  bardzo wysoki, a i zyski jego nie zadawalały. Postanowił zmienić profil i otworzył sklep drogeryjno- chemiczny. Po pół roku powiększył asortyment o sprzedaży  o tapety ścienne do pokoju. W ofercie miał kilka gatunków tapet i bogatą kolorystykę. Poczynając od tapet do malowania, tapet na flizelinie, tapet laserowych , a skończywszy na fototapetach. Sprzedaż tapet rosła z tygodnia na tydzień. Wtedy mąż pojechał na targi wyposażenia wnętrz i dostał kilka propozycji dotyczących sprzedaży hurtowej na terenie naszego województwa. Na początek związał się z wyłącznym importerem tapet laserowych w Wielkiej Brytanii. Tapety były piękne i oryginalne. Niemniej jednak ich cena była dość wysoka w porównaniu do tapet sprzedawanych w sklepach. Bałam się co będzie jeśli zaangażujemy środki własne w te tapety, a sprzedaż będzie na niskim poziomie. Mąż postanowił przed pierwszym zakupem odwiedzić kilka sklepów zajmujących się sprzedażą tapet. Wszyscy właściciele sklepów byli oczarowani jakością i kolorystyką  tapet. Kilku właścicieli złożyło nawet zamówienie.

Pierwsza dostawa została sprzedana przez męża w ciągu tygodnia. Po kilku dniach od pierwszego zakupu tapet  mąż ponownie jechał do importera  by zatowarować naszą hurtownie. Sklepy po kilku dniach już dzwoniły by dowieźć im towar.