Uniwersalny regał metalowy

Komfort pracy i codziennego życia zależy od stopnia uporządkowania przestrzeni, w której funkcjonujemy. Ma to szczególne znaczenie dla osób prowadzących działalność gospodarczą gdzie szybki dostęp do towarów oraz dokumentacji ma ogromne znaczenie. Nie można jednak zapominać o własnych czterech kątach gdzie powinien panować ład i porządek.

Użyteczność regałów metalowych

regały metaloweW każdym domu i w każdej firmie znajdziemy miejsca z przeznaczeniem na składowanie różnorodnych rzeczy od starego obuwia aż po ważną dokumentację firmy. Do tego celu najlepiej nadają się regały metalowe, których zakup nie niesie dużych wydatków, a gwarantuje inwestycję na długie lata. Producenci dedykują swoje produkty przede wszystkim do lokali sklepowych, magazynowych, warsztatów, piwnic oraz garaży co nie oznacza końca możliwości ich wykorzystania. Współczesny regał metalowy to przede wszystkim bardzo mocna konstrukcja oparta na profilach ze stali zwykłej, stali malowanej proszkowo oraz stali nierdzewnej. Najczęściej regały mają budowę modułową co pozwala tworzyć z nich zwarte i funkcjonalne systemy. Dobre regały powinny  posiadać certyfikaty wytrzymałości i bezpieczeństwa użytkowania. W przypadku regałów sklepowych i do przechowywania żywności powłoka lakiernicza musi posiadać atest do powłoki z żywnością. Producenci oferują regały metalowe o konstrukcjach różniących się ilością półek i udźwigiem. Nośność regałów podawana jest jako maksymalne obciążenie na jedną półkę. Rozpiętość udźwigu jest bardzo różna i sięga od kilkudziesięciu do kilkuset kilogramów na półkę. Półki o dużym udźwigu wykonane są ze specjalnych płyt.

W ofercie producentów znajdziemy szereg  wariantów regałów metalowych, które można wyposażać w drzwi, szuflady i półki drewniane. Dla sklepów produkowane są efektowne regały przyścienne, narożne i wolnostojące w różnych kolorach z możliwością zabudowania płytą. Coraz częściej regały metalowe są widoczne w mieszkaniach co świadczy o ich dobrej jakości wykonania.