Usuwanie zagrożeń w postaci gałęzi, konarów i nie tylko

 

Jest wiele firm, które zajmują się wycinaniem drzew. Takie firmy korzystają ze specjalistycznego sprzętu, który pozwala sprawnie usunąć drzewo z posesji prywatnej czy terenów państwowych. Poza wycinaniem drzew takie firmy zajmują się również wywozem drewna oraz gałęzi, które pozostają po wycince.

Wycinanie drzew na cmentarzach i cięcia sanitarne

Wycinka drzew przez firmę z RaciborzaW przypadku dużych drzew wycinane są one metodą alpinistyczną. Pilarz zabezpieczony jest liną, która przypinana jest do drzewa. Na początku zawsze usuwane są największe gałęzie i korona drzewa. Nigdy nie wycina się dużego drzewa od razu od pnia, bo powalane drzewo może wyrządzić wiele szkód w trakcie spadania. Bezpieczniejsze jest obcięcie gałęzi, a potem obcinanie drzewa od góry do dołu. Na końcu usuwany jest pień drzewa. Wycinka drzew przez firmę z Raciborza to z pewnością dobry wybór. Firmy zajmują się nie tylko wycinaniem drzew na zlecenie właścicieli posesji, ale także wycinaniem drzew na cmentarzach. To zadanie bardzo trudne, które należy powierzyć fachowcom. Drzewo, które zostanie wycięte w niewłaściwy sposób, może zagrażać nagrobkom znajdującym się na cmentarzach. Często na cmentarzach znajdują się drzewa stare, spróchniałe, które praktycznie są puste w środku. Takie drzewa mogą zostać powalone w każdej chwili przez wiatr, dlatego należy je wycinać. Tylko specjalistyczna firma jest w stanie poradzić sobie z takim zadaniem.

Firmy mają także w ofercie tzw. cięcia sanitarne. Są to wycinki gałęzi drzew, które dosięgają do linii energetycznych, budynków. Wycinane są również gałęzie chore, martwe, połamane, które zawsze stanowią potencjalne zagrożenie dla przechodniów. Oferowane są również cięcia prześwietlające i korygujące. Takie cięcia poprawiają stan zdrowotny i techniczny drzew. Cięcie korygujące zapobiega rozłamaniom drzew.