Wiata garażowa drewniana na wymiar

Posiadając małą działkę budowlaną trzeba liczyć się z każdym metrem wykorzystywanym do zabudowy. Z tego powodu coraz popularniejsze staje się budowanie drewnianych wiat garażowych, które są przygotowywane przez producentów na konkretny wymiar.

Jaki wymiar wiaty drewnianej wiaty garażowej?

wiata garażowa drewniana na wymiarPowyższe pytanie należy sobie postawić jeszcze przed rozpoczęciem budowy. Wiata budowana na wymiar często staje się za mała po zmianie samochodu. Z tego powodu należy wziąć aspekt motoryzacyjny pod uwagę. Jeżeli posiadamy aktualnie mały samochód nie możemy wymiarować wiaty pod niego. Warto dodać około dwudziestu procent jego wielkości i dopiero przy takim założeniu przygotować pomiar dla wiaty. W momencie kiedy wiata garażowa drewniana na wymiar zostanie przygotowana mogłoby się okazać, że stanie się ona za mała a koszty rozbudowy będą nieopłacalne. Producenci zajmujący się przygotowywaniem i montażem wiat drewnianych zalecają również dodanie kilku metrów kwadratowych powierzchni na umożliwienie dostawienia roweru, motocykla, narzędzi ogrodniczych, kosiarki czy innych przedmiotów spotykanych w gospodarstwach domowych. Zaletą wiat drewnianych jest fakt, że można ją dostawić praktycznie w każdym momencie. Ściany wiaty, w porównaniu z garażem murowanym, nie muszą być związane ze ścianą domu. Opierają się one bowiem na swoich belkach wspierających dzięki czemu możemy zdecydować się na postawienie takiej wiaty nawet kilka miesięcy po zakończeniu budowy domu.

Wiata drewniana jako alternatywa dla garażu murowanego jest bardzo praktycznym i tanim rozwiązaniem. Dodatkowo możliwość przygotowania elementów konstrukcyjnych na wymiar pozwala dokładnie rozplanować i dostawić wiatę przy budynku. Istotną zaletą jest również możliwość dostawienia wiaty w każdym momencie.