Wiata z drewna

Chyba każdy z nas lubi odpoczynek na łonie natury w ciszy i spokoju. Wystarczy odpowiednie zadaszenie, stół, krzesła, lub leżaki i możemy zacząć weekendowy relaks w ogrodzie, lub na działce. Właściwie zorganizowana przestrzeń tylko umila czas. 

Jak wyglądają drewniane wiaty?  

wiata drewniana na działkęJeżeli planujemy w naszym ogrodzie przyjmować gości, lub jeść obiad z rodziną, to z pewnością musimy na to przygotować teren wokół domu. Potrzebne nam będą meble ogrodowe, być może duży parasol. Najlepsze będą modele składane, które dopasujemy do ilości osób. Osoby, które nie mają ogrodu, ale posiadają działkę poza miejscem zamieszkania, to przyda się im wiata drewniana na działkę, którą będą mogli postawić w dowolnym miejscu. Jest to popularna forma zadaszenia, która może posiadać boczne ściany, albo tylko cztery słupy drewniane będące jej konstrukcją. Wiata jest wykonana z wytrzymałego i odpornego na czynniki atmosferyczne drewna bukowego, lub dębowego. Mają najczęściej kształt prostokąta, kwadratu, albo koła. Ich rozmiar jest dowolny, gdyż możemy ją także zamówić u stolarza, który wykona dla nas wymarzony model, dopasowany do naszych wymagań. Wiatę możemy wykorzystywać jak zadaszenie, pod którym ustawimy stół z krzesłami i będziemy mogli świętować razem z rodziną wszystkie ważne okazje. Wiaty z bocznymi ścianami możemy doposażyć w drewniane ławki. Drewno z jakiego jest ona wykonana, wystarczy raz na czas pomalować specjalnym impregnatem do drewna, aby długo zachowało swoje właściwości i ładnie wyglądało.

Ceny wiat działkowych wahają się od tysiąca do nawet kilkunastu tysięcy. Wszystko zależy od materiału z jakiego jest wykonana, jej wielkości i dodatków. Kupimy je w większości marketów budowlanych, lub specjalnych sklepach z wyposażeniem do ogrodu.