Wybór suszarki do rąk

Coraz częściej można zauważyć, iż w toaletach publicznych czy to galeriach handlowych, dworcach odchodzi się od używania ręczników papierowych. Spowodowane to jest bardzo modnym obecnie pojęciem – ekologia. Ludzie dążą do zmniejszysz odpadów. Biorąc pod uwagę liczbę osób korzystających z toalet publicznych to odpady były bardzo duże.

Suszarki w toaletach publicznych

suszarki kieszenioweW dzisiejszych czasach odchodząc od używania ręczników papierowych montuje się różnego rodzaju suszarki. Na rynku wybór jest kolosalny i bardzo ciężko się czasami zdecydować na suszarkę spełniającą oczekiwania wszystkich potencjalnych użytkowników. W tradycyjnych suszarka wystarczy ustawić ręce pod prostopadłościan, a niekiedy dodatkowo wcisnąć guzik. Jednak najbardziej zadowalające użytkowników są suszarki kieszeniowe. Czasami można spotkać się z nazwą suszarka strumieniowa. Jest ona zazwyczaj nieco większa od tradycyjnej i należy ją zamontować niżej, żeby wygodnie było podczas suszenia umieścić w niej ręce. To jest właśnie zasadnicza różnica pomiędzy tradycyjną suszarką a kieszeniową. Po włożeniu rąk do tak zwanej kieszeni uruchamia się strumień powietrza z bardzo dużą mocą i prędkością, co powoduje zdmuchiwanie wody z naszych dłoni. Osusza ona ręce w krótszym czasie od tradycyjnej. Dlatego jest bardziej praktyczna. Zaletą na pewno jest to, że używając owej suszarki nie chlapie się wodą na około.

Warto zaznaczyć, że suszarka kieszeniowa do rąk posiada filtr, który ma za zadanie oczyścić powietrze wydmuchiwane z niej z różnych bakterii czy wirusów. Dlatego jest bardzo higieniczna w użytkowaniu, a także bardzo estetyczna w wyglądzie. Przy zakupie suszarki typu kieszeniowa należy liczyć na koszt ponad tysiąca złoty. Bardzo szeroki wybór sprawia, że każdy może znaleźć odpowiednią suszarkę dla siebie.