Wycena domu a mieszkanie w bloku

wycena domu

Każdy chciałby mieć własny kąt, a już zwłaszcza dotyczy to młodych małżeństw. Nie ma nic gorszego, niż tułanie się po wynajmowanych klitkach z zabójczym czynszem, albo pomieszkiwanie u teściów. Niepewna sytuacja mieszkaniowa wpływa niekorzystnie na małżonków i nierzadko jest przyczyną pierwszych poważnych konfliktów.

Wycena domu i mieszkania – czy jest potrzebna?

wycena domuWprawdzie w Polsce rynek nieruchomości rozwija się bardzo dynamicznie, jednak nie wszystkich stać na zakup nowego mieszkania od dewelopera, problemem jest także zdolność kredytowa, pojęcie, na dźwięk którego niejednemu z nas robi się jakoś tak nieprzyjemnie. O ile Warszawa, Poznań, Karków i inne duże miasta mają ofertę dostosowaną do każdego klienta, o tyle w mniejszych miejscowościach nie zawsze jest łatwo zdobyć własny kawałek podłogi, nie zadłużając się przy tym na trzy pokolenia. Tu rozwiązaniem jest kupno mieszkania na rynku wtórnym, gdzie pojawił się nowy trend. Młodzi ludzie interesują się lokalami w blokach z wielkiej płyty, czyli tym, co teoretycznie kojarzy się źle. Jeżeli przyjrzeć się temu z bliska, zaczynamy rozumieć tę modę na mieszkanie w wieżowcach i to bynajmniej nie ze szkła. Przede wszystkim, co chyba nikogo nie dziwi, chodzi o cenę. Wycena nieruchomości w tego typu budynkach nie przyprawia już o zawrót głowy, jak np. najlepiej wykonana wycena domu w Warszawie w zabytkowej kamienicy. Nie ma także problemu z nieuczciwymi deweloperami, ponieważ takie lokale najczęściej należą do wspólnoty mieszkaniowej, co można sprawdzić przed zakupem. Profesjonalny rzeczoznawca majątkowy za stosunkowo niewielką opłatą sprawdzi wszystko i pomoże w podjęciu korzystnej dla klientów decyzji.

Dodatkowo kupując takie mieszkanie w bloku z wielkiej płyty, poznajemy wcześniej sąsiadów, dowiadujemy się jakie wady i zalety ma okolica, mamy zdecydowanie więcej informacji, niż kiedy decydujemy się na kupno kota w worku na nowo powstałym osiedlu. Niech nie przeraża nas wycena domu – warto skorzystać z tej opcji, by nie dać się oszukać i zapłacić tylko tyle, ile rzeczywiście warte jest nasze nowe-stare mieszkanie.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *