Zakup świetlówki UVB do terrarium

Od zawsze marzyła mi się hodowla zwierząt egzotycznych. Chciałem mieć duże terrarium, które zajęłoby sporą część pomieszczenia, czyniąc je niezwykłym miejscem. W końcu nadszedł czas na spełnienie tego marzenia – zdecydowałem się na zakup agamy brodatej. Zanim jednak to zrobiłem, musiałem zapewnić takiemu zwierzęciu odpowiednie warunki.

Działanie świetlówek UVB

świetlówka uvb do terrariumNa samym początku kupiłem duże terrarium. Chciałem, aby zwierzak mógł sobie swobodnie po nim spacerować, nawet wtedy, kiedy osiągnie już spore rozmiary. Bardzo zależało mi na tym, aby jak najdoskonalej odtworzyć warunki naturalne jaszczurki. W tym celu musiałem zaopatrzyć się w odpowiednie lampy, które zapewnią potrzebne promieniowanie oraz ogrzeją przestrzeń terrarium. Jest to bardzo ważne, żeby zapewnić agamie odpowiednio wysoką temperaturę – tylko wtedy będzie się ona prawidłowo rozwijać. Jest do tego konieczna również witamina D3 w organizmie. Aby móc zapewnić jej odpowiedni poziom w organizmie jaszczurki, potrzebna mi jeszcze była świetlówka uvb do terrarium. Dzięki niej zwierzę będzie miało odpowiednie warunki do wzrostu oraz prawidłowego rozwoju. Zwrócono mi jeszcze uwagę, aby taką żarówkę zamontować stosunkowo nisko, aby jak najwięcej promieniowania docierało do mojej agamy. Nie mogłem się doczekać, aż znajdzie się ona w moim mieszkaniu.

Odpowiednie oświetlenie jest konieczne, jeżeli chcemy odtworzyć naturalne warunki życia zwierząt egzotycznych. Specjalistyczne żarówki nie tylko zapewniają światło, ale również promieniowanie, którego nie można zapewnić zwierzęciu innym sposobem. Promieniowanie UVB jest konieczne między innymi dla agamy, aby mogła się prawidłowo rozwijać. Zastosowanie takich świetlówek może je uchronić przed wieloma chorobami. Warto zapewnić takiemu zwierzęciu możliwie najlepsze warunki.