Zakup wygodnej bielizny podczas ciąży

Ciąża to jeden z najpiękniejszych okresów każdej kobiety. Jednak poza pięknymi chwilami wiąże się także z uzupełnieniem naszej garderoby. Jest wiele sklepów oferujących bieliznę dla przyszłych mam, są one wygodne, dzięki temu dodadzą gracji naszej sylwetce.

Odpowiednia bielizna ciążowa

W czasie ciwygodna bielizna ciążowaąży najważniejsza jest wygodna bielizna ciążowa. Nie może podrażniać ani obcierać skóry ciężarnej. Powiększające się podczas ciąży piersi wymagają specjalnego biustonosza. Jego miseczki można zwiększyć o jeden rozmiar oraz powiększyć obwód pod biustem. Wiele sklepów z bielizną oferuje również majtki ciążowe. Mają one wszyty pasek podtrzymujący brzuch. Każdy element może być ozdobiony koronką, falbanką lub kokardkami. Podczas ciąży powiększa się nie tylko brzuch, ale również biodra i piersi, dlatego w tym okresie tak ważny jest zakup nowej bielizny. Najważniejsze jest, aby nie uciskała w żadnym miejscu przyszłej mamy. Bielizna powinna być wykonana z materiału, który przepuszcza powietrze i pozwala skórze oddychać. Bieliznę możemy kupić już na początku ciąży i nosić ją do okresu zakończenia karmienia piersią. Możemy ją również nosić do momentu, gdy powrócimy do swojej sylwetki. Niezależnie od tego jaki rodzaj bielizny wybierzemy powinnyśmy czuć się w niej wygodnie i komfortowo. Majtki ciążowe można zacząć już nosić w trzecim trymestrze ciąży kiedy powiększa się brzuszek. Możemy wybrać figi, które nie będą się zsuwały w brzucha czy pośladków. Powinny być wykonane z bawełny bo wówczas nie będą uciskać.

Jak widać odpowiednia bielizna dla kobiet w ciąży jest naprawdę istotna. Każda przyszła mama powinna już na początku ciąży wybrać się do sklepu, aby zakupić nową bielizną, która będzie wygodna i komfortowa, ale najważniejsze jest to, aby nie uciskała w żadnym miejscu.