Zdrowe posiłki w szybkowarze silit

Dzisiejsze tempo życia często zmusza nas do zrezygnowania z domowego przyrządzania potraw. Biegamy między pracą, przedszkolem, sklepem a domem. Często zwyczajnie brakuje nam doby. Dlatego często kupujemy półprodukty lub nawet zamawiamy coś na wynos. W domu jadamy to, co przyrządza się szybko. Niestety uczymy tym sposobem nasze dzieci złych nawyków żywieniowych.

Dlaczego warto używać szybkowaru silit?

szybkowar silitDziecko uczy się tego, co jest dobre, a co złe głównie do rodziców. Z nimi spędza czas, przysłuchuje się rozmowom, obserwuje, co robią. Dlatego wychowujemy także dobrym przykładem. Także w kwestii żywienia to rodzice mają odpowiadają za to, co podadzą dziecku na śniadanie i jakie wzorce w nim utrwalą. Dlatego w dzisiejszym zabieganiu warto sięgnąć po nowoczesne rozwiązania. Obecnie są dostępne na rynku różnego rodzaju sprzęty kuchenne, które ułatwiają gotowanie. Czymś, co może je także przyspieszyć jest szybkowar silit. Wyglądem zbliżony do garnka z masywną pokrywką w przeróżnych kolorach i modelach. Jego działanie polega na zwiększeniu się ciśnienia we wnętrzu pojemnika aż do 1 atmosfery. To pozwala produktom szybciej się ugotować i zachować też większość wartości odżywczych – szybkowar nie paruje tak intensywnie jak garnek, przez co większa ilość dobroczynnych substancji pozostaje w pożywieniu. Wykonany ze stali nierdzewnej bądź aluminium. Pozwala w kilkanaście minut przyrządzić pełen posiłek. Jego wadą jest to, iż trudno określić, kiedy posiłek jest już gotowy. Aby to sprawdzić, musimy otworzyć szybkowar, co powoduje, że staje się wtedy zwykłym garnkiem – znika ciśnienie i wysoka temperatura.

Szybkowar jest niedrogą inwestycją w zdrowe, domowe odżywianie. Możemy w nim przygotować każdy posiłek – ugotować warzywa, przyrządzić mięso czy kaszę. Nauczmy dzieci, że odżywiamy się w domu, korzystając z prostych produktów. To na pewno zaowocuje w ich dorosłym życiu.